nike outlet ray ban baratas ray ban clubmaster oakley baratas gafas de sol louis vuitton nike huarache baratas nike roshe baratas nike factory oakley holbrook polo ralph lauren outlet polos ralph lauren outlet nike roshe run baratas mbt outlet bolsos michael kors ralph lauren outlet montblanc boligrafos boligrafos montblanc mbt madrid nike air huarache baratas nike air force baratas nike air force 1 baratas gafas louis vuitton

canada goose homme parajumpers solde doudoune moncler timberland femme ugg suisse doudoune moncler femme timberland homme ugg australia parajumpers femme moncler soldes canada goose solde moncler femme canada goose pas cher moncler doudoune femme canada goose femme timberland suisse moncler homme parajumpers homme doudoune canada goose pas cher canada goose doudoune pas cher ugg pas cher

nike air max dame christian louboutin sko ray ban solbriller woolrich jakke louboutin sko canada goose tilbud louis vuitton taske parajumpers jakke louis vuitton pung barbour jakke moncler jakke ray ban briller canada goose jakke air max dame oakley solbriller nike sb sko canada goose jakke michael kors tasker

Kredi İçin Gerekli Evraklar

- Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi,
- Son döneme ait su/elektrik/doğalgaz/telefon faturası veya ikametgah belgesi (Faturalar, kişinin kendi adına ya da aynı soyadı taşıyan aile bireylerinde biri adına düzenlenmiş olmalıdır.),
- Gelir durumunu gösterir belge,

a) Ücretliler : Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge
b) Serbest Bölge Sahibi : Vergi Levhası
c) Şirket Ortağı : Vergi Levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi`nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi
d) Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler : Tapu aslı ve fotokopisi
e) Emekliler : Hesap Cüzdanı,

- Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi ve yapı kullanım izin belgesi.

Konut Kredisi Nedir?

-Konut kredisi, konutun teminat altına alınması şartıyla verilen bir tüketici kredisidir. Konut kredisinin vadesi 5 ila 30 yıl arasında değişmektedir.
-Türkiye’de uygulanan konut kredilerindeki faiz sabittir. Yani kredinin vadesi boyunca ödenecek kredi taksit tutarı değişmemektedir.
-İlk başta bakıldığında, faizin sabit olması tüketiciler açısında oldukça avantajlı görünmektedir. Ancak bankalar kredi maliyeti riskini, alınan kredi faizinin içinde hesapladıkları için sabit faizli kredilerin oranları, olması gerektiğinden daha da yüksektir.
-Değişken faiz sistemi ise henüz bankalarca uygulanmamaktadır. Mortgage yasası ile hayata geçecektir.
-Değişken faizli kredi ise, belirlenen bir endekse göre, kredi taksidine uygulanan faizin de değişmesi anlamına gelir. Böylelikle piyasadaki faizler düşerse, aylık taksitler düşer; tam tersi olarak da faizler yükselince taksitler yükselir.
-Ancak değişken faizli kredilerde, bankalar, kredi maliyetini kredi alan kişiye yansıttıkları için, bu sistemde uygulanan faiz oranları daha düşüktür. Mortgage yasası ile bu faiz sisteminin gelerek, genel konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi beklenmektedir.

Konut kredisi işlem masrafları

Konut Kredilerinin faiz haricinde işlem masrafları vardır. Bu masraflar ya alınan kredi tutarından düşülür ya da kredi almadan önce bankaya ödenir. Bu masraf kalemleri başlıca:

1) Kredi İşlem Masrafı - Komisyon ve Dosya masrafı ya da sadece Komisyon olarak alınmaktadır. (Kredi tutarının belirli bir %`si olarak alınmaktadır.)
2) Ekspertiz Ücreti (Alınan evin metrekaresine göre değişen sabit bir ücrettir.)
3) Kredi Hayat Sigortası (Kredi tutarının belirli bir %`si olarak alınmaktadır.)
4) Zorunlu Deprem Sigortası - DASK (Konutun yeri, yaşı, metrekaresine göre değişmektedir. Bina inşaat maliyeti 100.000 TL`ye kadar olan binalar için deprem teminatının sigorta şirketi tarafından ödenmesini sağlar.)
5) Konut Sigortası (Konutun yeri, yaşı, metrekaresine göre değişmektedir. Zorunlu Deprem sigortası bina bedelinin 100.000 TL`ye kadar olan kısmının ödenmesini sağlar, eğer ev bedeli daha yüksekse bina bedelinin aşan kısmı için sigorta yaptırmanız gerekmektedir.)

MORTGAGE

Mortgage sistemi olarak bilinen Konut kredisi, yeni adıyla Tutulu satış sistemi özellikle Amerika`da milyonlarca insanı ev sahibi yapan, kira öder gibi ev sahibi olmanın yollarını açan sistemdir.
Tutulu satış sisteminde satın alınmak istenilen evin bedeli Mortgage sağlayan yani kredi veren tarafından ödenir.
Evi satın alan kişi ise belli bir miktarı önceden peşin olarak kredi veren kuruluşa öder. Geri kalan miktar ise, tutulu satış şartlarına göre 15 ile 30 yıl arasında değişen süreler içinde aylık olarak kira öder gibi geri ödenir.


hollister sydney hollister australia canada goose baby ugg boots canada goose danmark timberland boots parajumpers long bear canada goose trillium parka timberland støvler canada goose jakke parajumpers udsalg parajumpers jakke udsalg ugg hjemmesko timberland sko canada goose jacket parajumpers long bear udsalg canada goose kensington parka cheap uggs canada ralph lauren canada cheap ugg boots canada polo ralph lauren canada